
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.07 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.97 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Threshold Voltage | 2.9 V |
| Number of Channels | 4 |
| Quiescent Current | 7 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 30 ms |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 4 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Accuracy | 0.25 % |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$1.35139
Ext.Price$1.35139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.35139 | $1.35139 |
| 10 | $1.31962 | $13.19620 |
| 25 | $1.31036 | $32.75900 |
| 50 | $1.30116 | $65.05800 |
| 100 | $1.29204 | $129.20400 |
